Rękawiczki kosmetyczne jednorazowe | dla sektora kosmetycznego

Salony fryzjerskie, coraz częściej odwiedzane gabinety kosmetyczne zajmujące się medycyną estetyczną, gabinety odnowy biologicznej czy studia tatuażu to potencjalne miejsca, gdzie pojawia się ryzyko zakażenia w trakcie odbywanych zabiegów.

Personel pracujący w miejscach gdzie podczas zabiegu może dojść do skaleczenia skóry, w wyniku czego może pojawić się krew, należy do zawodowej grupy ryzyka narażonych na wirusowe zapalenie wątroby typu B i C, a nawet zakażenie wirusem HIV. Przy czym, wbrew pozorom, najłatwiej do organizmu wnika wirus HBV (10-krotnie łatwiej niż wirus HCV i 100-krotnie łatwiej niż wirus HIV). Inne zakażenia mogą być wywoływane przez grzyby (powodujące grzybice skóryłupieżłojotokowe lub atopowe zapalenie skóry), bakterie (powodujące m.in. piodermie) czy też przez wirusa opryszczki – Herpes simplex. Źródłem zakażenia może być zarówno pracownik jak i klient. Mikrourazy znajdujące się na skórze, do których nawet nie przywiązujemy wagi mogą przyczynić się do przeniesienia zakażeń na narzędzia oraz kolejnego pacjenta jeśli uprzednio narzędzia te nie zostały zdezynfekowane.

Wdrożenie i przestrzeganie procedur higieniczno-dezynfekcyjnych zapewniających bezpieczeństwo zarówno pracownikowi jak i klientom jest zatem niezwykle ważne. Poza komfortem i profesjonalnymi usługami zapewnienie klientom ochrony przed chorobami zakaźnymi stanowić powinno cel nadrzędny. Nawet nieznacznie uszkodzony naskórek w kontakcie bezpośrednim z zainfekowaną krwią może być zaczątkiem rozwoju czynnika chorobotwórczego w organizmie zdrowej osoby.

Profesjonalne podejście do klienta to nie tylko wysoka jakość oferowanych zabiegów, ale również zapewnienie należytej ochrony i eliminowanie ryzyka wystąpienia zakażeń w trakcie świadczenia usług.

Świadomy klient powinien zwracać uwagę na to czy w odwiedzanym przez niego miejscu zachowane są odpowiednio wysokie standardy higieniczne a personel stosuje rękawice jednorazowego użytku (np. rękawiczki lateksowe).

Rękawice które sprawdzą się w kosmetologii:

• safeHAND COATS
• safeHAND
• effect PF BLUE
• safeHAND hybrid
• premier/ premier PF
• trendy / trendy PF

rękawice dla sektora kosmetycznego

Zobacz także

Zapraszamy do kontaktu!

Odpowiadamy na wszystkie zapytania!


    SAFEMED Gil, Bluszcz sp. j.
    ul. Wielicka 181 A / lok. 22,
    30-663 Kraków
    NIP: 9452169713
    tel.: 12 681 42 52