Rękawiczki stomatologiczne Safedent

Rękawiczki dla stomatologa – niezbędna ochrona przed zakażeniem

W jamie ustnej znajdują się drobnoustroje, które mogą stać się źródłem groźnego zakażenia. Dlatego w gabinecie stomatologicznym nie powinno zabraknąć rękawiczek medycznych, które w znacznym stopniu zmniejszają ryzyko przenoszenia infekcji.

Czym powinny charakteryzować się rękawice dla stomatologa?

Dokonując zakupu rękawiczek dla stomatologa, musisz wziąć pod uwagę kilka cech produktu, które sprawią, że praca w nich będzie dla Ciebie zarówno komfortowa, jak i bezpieczna.

 • Dopasowanie do dłoni – dobrze dobrane rękawiczki to takie, które nie opinają Twoich dłoni i jednocześnie nie zsuwają się z nich podczas pracy.
 • Wytrzymałość – wykonywanie zabiegów w obrębie jamy ustnej związane jest z większym ryzykiem uszkodzenia rękawic. Dlatego materiał, z jakiego są wykonane, musi być odporny na rozdarcia.
 • Możliwość wykonywania precyzyjnych ruchów – rękawiczki dla stomatologa powinny być bardzo wytrzymałe i nie ograniczać zmysłu dotyku oraz możliwości wykonywania precyzyjnych ruchów.

Kolejną ważną kwestią jest to, z czego został wykonany dany produkt. Jeśli Twoje dłonie źle reagują na lateks do wyboru, masz rękawice dla stomatologa zrobione z nitrylu. Warto mieć je w gabinecie, nawet jeśli nie masz problemu z używaniem produktów zawierających lateks. Może okazać się, że problem z jego tolerancją będzie leżał po stronie pacjenta.

Właściwości rękawic lateksowych, nitrylowych

Przeglądając ofertę rękawiczek dla stomatologa, możesz zastanawiać się, który produkt będzie najlepszym wyborem. Zanim zakupisz konkretne rękawiczki, poznaj ich właściwości.

Te wykonane z lateksu (np. premier PF BASIC) to jedne z najpowszechniej używanych produktów. Są elastyczne, dzięki czemu dobrze dopasowują się do dłoni. Charakteryzują się odpornością na zrywanie i rozciąganie, co jest niezwykle ważne podczas wykonywania zabiegów stomatologicznych.

Niestety istnieje ryzyko, że Ty lub Twój pacjent będziecie źle reagować na produkty wykonane z lateksu. W takich przypadkach dobrą alternatywą są nitrylowe rękawice dla stomatologa (np. Safedent). Podobnie jak produkty wykonane z lateksu charakteryzują się wytrzymałością, a przy tym idealnie dopasowują się do Twoich dłoni. To zapewnia Ci precyzyjny uchwyt.

Zapoznaj się z naszą ofertą jednorazowych rękawiczek do gabinetu stomatologicznego!

Safedent - rękawice stomatologiczne

Zobacz także

Zapraszamy do kontaktu!

Odpowiadamy na wszystkie zapytania!


  SAFEMED Gil, Bluszcz sp. j.
  ul. Wielicka 181 A / lok. 22,
  30-663 Kraków
  NIP: 9452169713
  tel.: 12 681 42 52