Dezynfekcja

Środki do dezynfekcji

Dezynfekcja to podstawowe działanie związane z bezpieczeństwem pacjenta. Jego celem jest zniszczenie drobnoustrojów lub zahamowanie ich wzrostu. Środki stosowane w tym celu niszczą mikroorganizmy chorobotwórcze na skórze oraz w przestrzeni, gdzie wykonywany jest zabieg lub operacja. Cechy te sprawiły, że po środki do dezynfekcji sięga się nie tylko w placówkach medycznych, ale także w gabinetach fryzjerskich czy kosmetycznych. Sprawdź, jakie preparaty znajdziesz w naszej ofercie.

Preparaty do dezynfekcji rąk – jak wybrać najlepszy?

Oferta na środki do dezynfekcji jest naprawdę bogata. Znajdziesz w niej preparaty do dezynfekcji rąk, a także wszelkich powierzchni roboczych. Współpracujemy z czołowymi producentami: Medisept, Schulke, Chemi-Pharm i Ecolab.

Co warto wziąć pod uwagę podczas wyboru takiego preparatu?

Zgodnie z definicją, środki do dezynfekcji zawierają co najmniej jedną substancję czynną. Najnowsze badania dowiodły, że w grupie skutecznych preparatów do dezynfekcji znajdują się środki z alkoholem w składzie. Wybierając preparaty do dezynfekcji rąk, sięgaj po produkty, w których stężenie alkoholu wynosi minimum 60%. Mają szerokie spektrum działania, a do tego minimalizują ryzyko wywołania oporności na środki przeciwdrobnoustrojowe.

Przy wyborze preparatów do dezynfekcji rąk, zwróć uwagę na ich jakość. Niektóre substancje zawarte w składzie takich produktów, np. parabeny lub triklosan, mogą prowadzić do reakcji alergicznych.

Kryterium wyboru środków do dezynfekcji

Czy sam skład to kryterium wystarczające podczas wyboru środków do dezynfekcji? Nie. Dobry preparat to środek skuteczny, ale także łatwy w aplikacji. Zwróć uwagę na konsystencję. To kryterium szczególnie ważne podczas wyboru preparatów do dezynfekcji rąk. Zbyt gęsty płyn lub żel utrudnia rozprowadzanie na dłoniach, a do tego pozostawia nieprzyjemny zapach na skórze. Z kolei zbyt rzadki preparat do dezynfekcji rąk spływa i utrudnia aplikację. W naszej szerokiej ofercie znajdziesz wiele produktów spełniających wyżej wymienione warunki.

Kolejne kryterium wyboru środków do dezynfekcji to zapach. Intensywna woń alkoholu działa drażniąco. To szczególnie ważne w przypadku, gdy po preparaty sięgają osoby z wrażliwym powonieniem.

Wybierając środki do dezynfekcji, zwróć uwagę na sposób aplikacji. Wybierz najwygodniejszą formę, zgodnie z jej przeznaczeniem. W naszej ofercie znajdziesz środki do dezynfekcji rąk w sprayu, żelu lub atomizerze, a także preparaty do odkażania powierzchni.

Nie wiesz, który środek do dezynfekcji wybrać? Nie musisz. Zapytaj naszego konsultanta. Dobierze środki do dezynfekcji zgodne z Twoimi potrzebami.

Nasi producenci

Zobacz oferowane produkty najwyższej jakości
Ecolab - logo
Ecolab
Medisept - logo
Medisept
Chemi Pharm logo
Chemi-Pharm
Schulke logo
Schulke

Zapraszamy do kontaktu!

Odpowiadamy na wszystkie zapytania!

    Hurtownia Farmaceutyczna Medifarm sp. z o.o.
    ul. Bławatków 6,
    43-100 Tychy
    NIP: 6351831468