Obłożenia oraz środki ochrony indywidualnej

Obłożenia oraz środki ochrony indywidualnej

Zachowanie sterylności na sali operacyjnej to absolutny standard zapewniający bezpieczeństwo zarówno pacjentom, jak i personelowi medycznemu. Izolacja pola, w którym odbywa się operacja, możliwa jest dzięki obłożeniom operacyjnym wykonanym z materiałów najwyższej jakości. 

 

Co to są obłożenia chirurgiczne?

Obłożenia chirurgiczne to specjalistyczne wyroby medyczne, które pozwalają na zachowanie sterylności w pomieszczeniach zabiegowych i na salach operacyjnych. Wykonane są z materiałów spełniających normy wymagane przez Unię Europejską. Dzięki temu zapewniają skuteczną ochronę przed migracją drobnoustrojów.

 

Norma EN 13795 wprowadza rozróżnienie na materiały wykorzystywane w produkcji obłożeń chirurgicznych. Obłożenia operacyjne mogą być wykonane z materiałów standardowych oraz z materiałów o wysokiej efektywności, zapewniających lepszą ochronę np. przy skomplikowanych zabiegach medycznych, podczas których występuje zwiększona ekspozycja materiału na płyny.

 

W naszej ofercie znajdziesz specjalistyczne obłożenia operacyjne, doskonale izolujące pole operacyjne. Zastosowanie w procesie produkcyjnym nowoczesnych technologii gwarantuje nieprzemakalność materiałów oraz stworzenie skutecznej bariery, przez którą nie przenikają mikroorganizmy. 

 

Dostępne obłożenia operacyjne

Wśród dostępnych obłożeń chirurgicznych i akcesoriów operacyjnych dostępne są folie chirurgiczne, obłożenia specjalistyczne, a także środki ochrony indywidualnej personelu medycznego, w tym fartuchy chirurgiczne standardowe i wzmocnione. Oferujemy m.in.:

 

 • Ręcznikowe osłony chirurgiczne – wykonane są z matowej folii polietylenowej zapobiegającej odbijaniu się światła. 

 

 • Pokrowce na stojaki  – wykorzystywane w zabiegach chirurgii ogólnej to produkty niezwykle wytrzymałe, odporne zarówno na uszkodzenia mechaniczne (rozdarcia), jak i na oddziaływanie alkoholu. Wyprodukowane zostały z niepalnego dwuwarstwowego laminatu.

 

 • Bakteriobójcze folie chirurgiczne (bez lateksu) – to rozwiązania wykorzystywane w zabiegach chirurgicznych, minimalizujące ryzyko miejscowego zakażenia. 

 

Szukasz obłożeń operacyjnych najwyższej jakości? Zapoznaj się z naszą ofertą!

 

Na co zwrócić uwagę wybierając obłożenia chirurgiczne?

Wybierając obłożenia operacyjne, zwróć uwagę przede wszystkim na rodzaj oraz jakość materiału. Zapoznaj się ze specyfikacją i sprawdź takie aspekty jak:

 • bariera dla mikroorganizmów,
 • wytrzymałość obłożeń chirurgicznych
 • absorpcję płynów,
 • pylenie materiałów, 
 • przylepność obłożeń.

 

Masz pytania odnośnie dostępnej oferty? Zapraszamy do kontaktu!

Nasi producenci

Zobacz oferowane produkty najwyższej jakości
3M

Zapraszamy do kontaktu!

Odpowiadamy na wszystkie zapytania!

  Hurtownia Farmaceutyczna Medifarm sp. z o.o.
  ul. Bławatków 6,
  43-100 Tychy
  NIP: 6351831468