Odzież jednorazowego użytku

Odzież jednorazowego użytku gwarantująca bezpieczeństwo i komfort pracy

Odzież jednorazowego użytku to niezbędna ochrona dla personelu medycznego, a także pacjentów. Zapobiega przenoszeniu i przenikaniu drobnoustrojów chorobotwórczych. Ponadto chroni przed zabrudzeniami. W związku z tym zapewnia nie tylko bezpieczeństwo, ale i wysoki poziom higieny. Do produkcji tego typu odzieży często wykorzystuje się flizelinę. Co wyróżnia produkty z niej wykonane?

Flizelina – trwały, a zarazem miękki materiał

Flizelina to materiał o wszechstronnym zastosowaniu. Charakterystyczne dla niej są mocne, a zarazem lekkie włókna. To sprawia, że jest zarówno trwała, jak i miękka. Ma wiele właściwości, które decydują o tym, że niemal każdy producent odzieży jednorazowej chętnie po nią sięga.

Właściwości flizeliny:

 • duża wytrzymałość na rozciąganie i ścieranie,
 • przyjemna miękkość,
 • dobra przepuszczalność powietrza,
 • łatwość użytkowania (w prosty sposób można ją ciąć, formować),
 • właściwości ognioodporne (w kontakcie z ogniem zaczyna się topić).

Odzież jednorazowa z flizeliny – ochrona dla pacjenta i personelu medycznego

Odzież jednorazowego użytku wykonana z flizeliny stanowi ochronę zarówno dla pacjenta, jak i personelu medycznego. Jest to materiał, z którego wykonuje się m.in. fartuchy laboratoryjne i ochronne, maseczki, czepki, bluzy oraz spodnie chirurgiczne, a także ochraniacze na buty.

Odzież jednorazowa z flizeliny zmniejsza ryzyko przenoszenia bakterii oraz innych mikroorganizmów. Oprócz wysokiego poziomu bezpieczeństwa zwiększa komfort pracy. Jest miękka, a także dobrze przepuszcza powietrze. Dlatego chętnie wykorzystywana jest do produkcji czepków. Co więcej, jest materiałem, który nie ma drażniącego zapachu. To ważna cecha m.in. dla pacjentów, którzy mogą odmawiać założenia odzieży ze względu na jej nieprzyjemny zapach.

W związku z tym, że jest to odzież jednorazowa, sprawdza się m.in. w chirurgii, a także w przypadku niektórych badań (np. kolonoskopii). Może to budzić obawy o to, że koszty związane z użytkowaniem odzieży jednorazowej z flizeliny będą wysokie. Jest wręcz przeciwnie, ponieważ jest to jeden z najtańszych materiałów wykorzystywanych do produkcji odzieży medycznej.

Nasi producenci

Zobacz oferowane produkty najwyższej jakości
rękawice jednorazowe i czepek
Odzież jednorazowego użytku- oferta

Zapraszamy do kontaktu!

Odpowiadamy na wszystkie zapytania!

  SAFEMED Sp.zo.o
  ul. Wielicka 181 A / lok. 22,
  30-663 Kraków
  NIP: 9452169713
  tel.: 12 681 42 52