Rękawice lateksowe

Rękawice lateksowe – wygodne rozwiązanie

Rękawiczki jednorazowe lateksowe cieszą się od lat dużą popularnością. Nie ma w tym nic dziwnego, jeśli weźmiesz pod uwagę ich zalety. Sprawdź, dlaczego produkty z lateksu są dobrym wyborem i dowiedz się, czy lepsze będą rękawice pudrowe, czy bezpudrowe.

Rękawiczki, które idealnie dopasowują się do Twoich dłoni

W sprzedaży dostępne są rękawice ochronne i diagnostyczne wykonane z różnych materiałów. Jednak to właśnie rękawiczki lateksowe są od lat jednym z najczęściej kupowanych produktów. Co decyduje o ich dużej popularności?

Produkty wykonane z lateksu doskonale sprawdzają się w gabinetach lekarskich, stomatologicznych i kosmetycznych. Są niezawodne podczas wykonywania czynności wymagających dużej precyzji. To dzięki temu, że lateks produkowany z naturalnego kauczuku jest bardzo rozciągliwy. Rękawiczki jednorazowe lateksowe są niezwykle elastyczne. Idealnie dopasowują się do dłoni, przez co nie krępują Twoich ruchów. Ze względów bezpieczeństwa, rękawice ochronne powinieneś zmieniać po każdym pacjencie, czy klientce gabinetu kosmetycznego.

Rękawice lateksowe pudrowane i bezpudrowe – czym się różnią?

Do wyboru masz nie tylko rękawice wykonane z różnych materiałów. Jeśli już wybierzesz któryś z nich, musisz zdecydować jeszcze, czy kupić produkt pudrowany, czy bez pudru.

Rękawice pudrowane – ich wewnętrzna strona pokryta jest pudrem (najczęściej jest to talk lub skrobia kukurydziana). Absorbuje on nadmiar wilgoci. Dlatego tego typu produkt będzie dobrym wyborem, jeśli Twoim problemem jest nadmierna potliwość dłoni lub pracujesz w ciężkich warunkach. Dodatkowo puder ułatwia zdejmowanie i zakładanie rękawiczek.

W związku z tym zastanów się nad ich zakupem, jeśli musisz często zmieniać rękawice. Choć obecność pudru ułatwi Ci pracę to z drugiej strony, ma on jedną istotną wadę. Może podrażniać skórę, przez co jest niewskazany, jeśli masz wrażliwe dłonie.

Rękawice bezpudrowe – jak sama nazwa wskazuje, nie zawierają pudru. W związku z tym nie podrażniają skóry. Poza tym ich używanie nie wiąże się z ryzykiem zanieczyszczenia miejsca pracy pudrem (co jest ważne m.in. w branży gastronomicznej).

Podobnie jakrękawiczki lateksowe pudrowane idealnie dopasowują się do dłoni i nie krępują ruchów. Dla ułatwienia zakładania rękawicy bezpudrowej jej wewnętrzna powierzchnia jest chlorowana bądź pokryta polimerem.

Szukasz rękawic, które pozwolą Ci na wykonywanie precyzyjnych czynności w Twoim gabinecie? Zamów rękawice lateksowe, które idealnie dopasowują się do dłoni i nie będą krępować Twoich ruchów w czasie zabiegów.

Nasi producenci

Zobacz oferowane produkty najwyższej jakości
rękawice lateksowe bezpudrowe
premier PF BASIC
safeHAND latex PF

Zapraszamy do kontaktu!

Odpowiadamy na wszystkie zapytania!

    SAFEMED Sp.zo.o
    ul. Strefowa 22,
    43-100 Tychy
    NIP: 9452169713
    tel.: 12 681 42 52