Rękawice nitrylowe

Rękawiczki z nitrylu – połączenie delikatności z dużą wytrzymałością

Czy wiesz, że rękawice ochronne zostały użyte po raz pierwszy ponad 200 lat temu? Od tego czasu bardzo dużo się zmieniło. Obecnie wybór tego typu produktów jest ogromny. Pozostaje pytanie o to, który z nich spełni wszystkie Twoje wymagania. Może będą to rękawice nitrylowe?

Rękawice z nitrylu – alternatywa dla produktów z naturalnego kauczuku

Naturalny kauczuk otrzymywany jest z soku mlecznego, który zbiera się po nacięciu roślin kauczukowych. Niestety jest to proces dość pracochłonny i skomplikowany. Dlatego już na początku XX wieku naukowcy podjęli próbę syntezy sztucznego kauczuku. Tak oto powstał nitryl, czyli kauczuk syntetyczny będący alternatywą dla tego naturalnego. Do dziś używa się go z powodzeniem do produkcji rękawic nitrylowych.

Zastanawiasz się, czy rękawiczki z nitrylu będą lepszym wyborem od lateksowych, które cieszą się dużą popularnością? Z pewnością tak, jeśli masz wrażliwą skórę, a jej zetknięcie z lateksem skutkuje wysypką, zaczerwienieniem i podrażnieniem.

Fakt, że nitryl nie wywołuje reakcji alergicznych typu I to nie jedyna zaleta tego materiału. Na uwagę zasługuje również to, że jest on delikatniejszy od lateksu, a przy tym bardzo wytrzymały. Syntetyczny lateks charakteryzuje się wysoką odpornością na substancje chemiczne (m.in. rozpuszczalniki), rozdarcia, ścieranie oraz przekłucie.

Gabinet lekarski, stomatologiczny, kosmetyczny – w jakim miejscu sprawdzą się rękawice z nitrylu?

Znasz już zalety rękawiczek nitrylowych, ale nadal zastanawiasz się, czy jest to produkt dla Ciebie? Rękawice wykonane z tego materiału mają szerokie zastosowanie. Ze względu na to, że są trwałe, wygodne i nie wywołują alergii doskonale, sprawdzają się w różnych sytuacjach.

Zgodnie z tym, co podaje producent rękawic nitrylowych, są produktem odpowiednim dla chirurgów i stomatologów. Nitryl to materiał wytrzymały, a zarazem delikatny, który nie ogranicza czucia w palcach. Dlatego możesz wykonywać w nich najbardziej precyzyjne zabiegi.

Rękawiczki zrobione z syntetycznego kauczuku są dobrym wyborem nie tylko dla lekarzy i stomatologów. Możesz używać ich również, jeśli pracujesz w salonie kosmetycznym, czy tatuażu.

Nie możesz nosić rękawiczek lateksowych, ponieważ wywołują u Ciebie alergię typu I? Szukasz produktu, który będzie dla nich dobrym zamiennikiem? Zamów wytrzymałe i wygodne rękawice z nitrylu i wykonuj różne zabiegi bez obaw!

Nasi producenci

Zobacz oferowane produkty najwyższej jakości
rękawice nitrylowe ochronne - opakowanie
safeHAND
safeHAND COATS
safeHAND long
safeHAND ECO
Effect PF BLUE
Effect PF BLACK
Effect PF WHITE
safedent premium
jednorazowe rękawice bezpudrowe - opakowanie
select PF
HELTISO

Zapraszamy do kontaktu!

Odpowiadamy na wszystkie zapytania!

    SAFEMED Sp.zo.o
    ul. Strefowa 22,
    43-100 Tychy
    NIP: 9452169713
    tel.: 12 681 42 52