Rękawice winylowe

Rękawice winylowe

Rękawice winylowe to dodatkowy sposób ochrony, zarówno przed drobnoustrojami, jak i niektórymi substancjami chemicznymi. Znajdują zastosowanie w gabinetach medycznych i weterynaryjnych, w sektorze spożywczym, w gabinetach kosmetycznych oraz podczas prac porządkowych. Wyjaśniamy, czym charakteryzują się rękawice winylowe i kiedy będą najlepszym wyborem.

Co to są rękawice winylowe?

Rękawiczki winylowe to jeden ze środków ochrony bezpośredniej. Podobnie jak rękawiczki lateksowe czy nitrylowe mogą być wykorzystywane w sektorze medycznym. Do produkcji rękawic winylowych wykorzystywane jest PCV. Jest to tworzywo, które zapewnia ochronę np. przed chemikaliami czy płynami ustrojowymi użytkownikowi z mniejszymi wymaganiami dotyczącymi bariery ochronnej.

Dlaczego wybór odpowiedniego rozmiaru rękawic winylowychjest tak istotny?

Niezależnie od materiału, z jakiego wykonane są rękawice jednorazowe, należy szczególną uwagę zwrócić na ich rozmiar. Jednak w przypadku rękawic winylowych kwestia ta jest jeszcze bardziej istotna. Dlaczego? Rękawice winylowe nie przylegają ściśle do dłoni, a co za tym idzie, jeśli będą za duże, to mogą nie gwarantować optymalnej ochrony.

Niebezpieczeństwo przeniknięcie niepożądanych substancji może pojawić się nie tylko w sytuacji, gdy użytkowane rękawice będą za duże, lecz również w przypadku, gdy będą za małe. W przeciwieństwie do innych materiałów, winyl może łatwo ulec uszkodzeniu przy zakładaniu.

Dla kogo rękawice winylowe będą najlepszym rozwiązaniem?

Osoby, które są uczulone na lateks, nie mogą korzystać z rękawiczek lateksowych, ponieważ powodują one u nich podrażnienia typu I. Optymalnym rozwiązaniem w takim przypadku okażą się rękawiczki winylowe. Są one pozbawione alergenów, dzięki czemu mogą być bezpiecznie wykorzystywane przez alergików.

Rękawice winylowe sprawdzą się nie tylko w branży spożywczej czy podczas sprzątania, lecz znajdą zastosowanie także przy procedurach medycznych o niskim ryzyku. Jeśli szukasz ekonomicznego rozwiązania zapewniającego ochronę dłoni, to rękawiczki winylowe spełnią oczekiwania.

Rękawice winylowe jednorazowego użytku

W trosce o zapewnienie bezpieczeństwa należy bezwzględnie przestrzegać zasad bezpieczeństwa. Rękawice winylowe są przeznaczone do jednokrotnego użytku. Bezpośrednio po wykonaniu konkretnej czynności powinny być zdjęte (z zachowaniem odpowiednich procedur), a następnie zutylizowane.

Zamów rękawice winylowe i zapomnij o reakcji alergicznej na lateks!

Nasi producenci

Zobacz oferowane produkty najwyższej jakości
rękawice winylowe bezpudrowe
trendy PF
trendy PF PLUS

Zapraszamy do kontaktu!

Odpowiadamy na wszystkie zapytania!

    SAFEMED Sp.zo.o
    ul. Strefowa 22,
    43-100 Tychy
    NIP: 9452169713
    tel.: 12 681 42 52