Rękawice winylowe

Rękawice winylowe

Rękawice winylowe to dodatkowy sposób ochrony, zarówno przed drobnoustrojami, jak i niektórymi substancjami chemicznymi. Znajdują zastosowanie w gabinetach medycznych i weterynaryjnych, w sektorze spożywczym, w gabinetach kosmetycznych oraz podczas prac porządkowych. Wyjaśniamy, czym charakteryzują się rękawice winylowe i kiedy będą najlepszym wyborem.

Co to są rękawice winylowe?

Rękawiczki winylowe to jeden ze środków ochrony bezpośredniej. Podobnie jak rękawiczki lateksowe czy nitrylowe mogą być wykorzystywane w sektorze medycznym. Do produkcji rękawic winylowych wykorzystywane jest PCV. Jest to tworzywo, które zapewnia ochronę np. przed chemikaliami czy płynami ustrojowymi użytkownikowi z mniejszymi wymaganiami dotyczącymi bariery ochronnej.

Dlaczego wybór odpowiedniego rozmiaru rękawic winylowychjest tak istotny?

Niezależnie od materiału, z jakiego wykonane są rękawice jednorazowe, należy szczególną uwagę zwrócić na ich rozmiar. Jednak w przypadku rękawic winylowych kwestia ta jest jeszcze bardziej istotna. Dlaczego? Rękawice winylowe nie przylegają ściśle do dłoni, a co za tym idzie, jeśli będą za duże, to mogą nie gwarantować optymalnej ochrony.

Niebezpieczeństwo przeniknięcie niepożądanych substancji może pojawić się nie tylko w sytuacji, gdy użytkowane rękawice będą za duże, lecz również w przypadku, gdy będą za małe. W przeciwieństwie do innych materiałów, winyl może łatwo ulec uszkodzeniu przy zakładaniu.

Dla kogo rękawice winylowe będą najlepszym rozwiązaniem?

Osoby, które są uczulone na lateks, nie mogą korzystać z rękawiczek lateksowych, ponieważ powodują one u nich podrażnienia typu I. Optymalnym rozwiązaniem w takim przypadku okażą się rękawiczki winylowe. Są one pozbawione alergenów, dzięki czemu mogą być bezpiecznie wykorzystywane przez alergików.

Rękawice winylowe sprawdzą się nie tylko w branży spożywczej czy podczas sprzątania, lecz znajdą zastosowanie także przy procedurach medycznych o niskim ryzyku. Jeśli szukasz ekonomicznego rozwiązania zapewniającego ochronę dłoni, to rękawiczki winylowe spełnią oczekiwania.

Rękawice winylowe jednorazowego użytku

W trosce o zapewnienie bezpieczeństwa należy bezwzględnie przestrzegać zasad bezpieczeństwa. Rękawice winylowe są przeznaczone do jednokrotnego użytku. Bezpośrednio po wykonaniu konkretnej czynności powinny być zdjęte (z zachowaniem odpowiednich procedur), a następnie zutylizowane.

Zamów rękawice winylowe i zapomnij o reakcji alergicznej na lateks!

Nasi producenci

Zobacz oferowane produkty najwyższej jakości
rękawice winylowe bezpudrowe
trendy PF

Zapraszamy do kontaktu!

Odpowiadamy na wszystkie zapytania!

    SAFEMED Sp.zo.o
    ul. Strefowa 22,
    43-100 Tychy
    NIP: 9452169713
    tel.: 12 681 42 52