Rękawiczki do zabiegów diagnostyczno leczniczych

Rękawiczki do zabiegów diagnostyczno-leczniczych

Działalność lecznicza nieodłącznie związana jest z ryzykiem wystąpienia zdarzeń niepożądanych, szczególnie z zakażeniami biologicznym czynnikiem chorobotwórczym u pacjentów. Ryzyko to dotyczy również personelu medycznego, wykonującego pracę zawodową w służbie zdrowia.

Zakażeń nie można wyeliminować, ale można im zapobiegać i je znacznie ograniczyć.

Dlatego też naszym celem jest pomoc w wyborze odpowiedniej rękawicy medycznej, zapewniającej optymalną ochronę zarówno użytkownika, jak i pacjenta. Kluczem do dokonania właściwego wyboru jest dobranie odpowiedniego surowca, z którego rękawica jest wykonana w oparciu o właściwości barierowe danego materiału przy odpowiedniej ocenie stopnia zagrożenia.

Tam gdzie środowisko pracy sprzyja zakażeniom krzyżowym, tam, gdzie drobnoustroje zwłaszcza te tworzące szpitalne szczepy mają ułatwioną drogę w przenoszeniu się między oddziałami, tam gdzie występuje duże skupisko chorych i istotne jest eliminowanie transmisji zakażeń, gdzie dochodzi do kontaktu z materiałem skażonym, a procedury medyczne charakteryzują się różnym stopniem inwazyjności, tak ważne jest zastosowanie przez personel medyczny odpowiednich środków zapobiegawczych i ochronnych, do których możemy między innymi zaliczyć (oprócz dezynfekcji) rękawice medyczne jednorazowego użytku, czyli jednej pary do jednej procedury i jednego pacjenta, przede wszystkim z tego powodu, iż najczęstszą drogą przenoszenia zakażeń szpitalnych są ręce personelu medycznego.

Rękawice medyczne dedykowane zabiegom diagnostyczno-leczniczym

• safeHAND COATS
• safeHAND
• effect PF BLUE
• safeHAND hybrid
• safedent
• premier/ premier PF
• trendy / trendy PF

Dlaczego należy stosować rękawice diagnostyczne?

Zadaniem rękawic diagnostycznych jest stworzenie bariery zabezpieczającej dla patogenów. Aby mieć pewność, że konkretny produkt będzie odpowiadał oczekiwaniom, należy upewnić się, czy posiada stosowne badania potwierdzające m.in. optymalną rozciągliwość, trwałość czy pozytywną ocenę biologiczną.

Rękawice diagnostyczne spełnią swoją funkcję jedynie wówczas, gdy będą użytkowane w odpowiedni sposób. Co to oznacza? Rękawice diagnostyczne są jednorazowe, co oznacza, że powinny być utylizowane po kontakcie z każdym pacjentem. Rękawice diagnostyczne muszą być zakładane oraz zdejmowane zgodnie z zasadami bezpieczeństwa.

Na co zwrócić uwagę wybierając rękawice do zabiegów diagnostyczno-leczniczych?

Rękawice do zabiegów diagnostyczno-leczniczych powinny być przede wszystkim wytrzymałe. Kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa (zarówno pacjenta, jak i personelu medycznego) ma materiał, z jakiego wykonane są rękawice diagnostyczne. Wybór w tym zakresie jest dosyć szeroki i obejmuje m.in.:

  • rękawice nitrylowe,
  • rękawice winylowe,
  • rękawice lateksowe.

Wybierając rękawice do zabiegów diagnostyczno-leczniczych, należy zwrócić również uwagę na ich rozmiar. Rękawiczki diagnostyczne powinny być idealnie dopasowane do dłoni użytkownika – wówczas można uzyskać optymalny poziom ochrony. Rękawice do zabiegów diagnostycznych dostępne są w różnych rozmiarach.

Zamów rękawice diagnostyczne doskonałej jakości i popraw poziom bezpieczeństwa wśród personelu medycznego w Twojej placówce.

zabiegi diagnostyczno-lecznicze

Zobacz także

Zapraszamy do kontaktu!

Odpowiadamy na wszystkie zapytania!

    SAFEMED Sp.zo.o
    ul. Strefowa 22,
    43-100 Tychy
    NIP: 9452169713
    tel.: 12 681 42 52